Prodüksiyon
Fotoğraf & Videografi

Video Prodüksiyon

Tanıtım Klibi/Filmi

Bir ürün, proje, kurum, şirket veya firmanın tanıtımı yapıldığı video içeriğidir. Video kamera yada DSLR kameralar ile yapılan çekimlerin montajlanarak hazırlanan içeriktir.

Drone Çekimli Tanıtım Klibi

Tanıtım videosunun içeriğini zenginleştirmek ve daha etkileyici kılmak için drone ile havadan görüntü alınarak hazırlanan kliptir.

Animasyon/Slayt Show Tanıtım Klibi

Kamera sistemleri kullanılmadan slayt showlar yada animasyonlar ile hazırlanan video içeriklerdir.

Foto Prodüksiyon

Ürün Çekimi

Ürün çekimi, satışa sunulan/sunulacak olan ürünü potansiyel müşteri kitlesine anlatabilmek için yapılan fotoğraf çekimidir.

Dekupe Nedir?

Dekupe, çekimi yapılan ürünün dijital ortamda çeşitli programlar vasıtası ile arka fondan(zeminden) ayırma işlemidir.

Retouch Nedir?

Çekimi yapılan ürünün üretim hatası yada deformelerin düzeltilmesi veya ürünün vurgulanması istenen kısımlarının çeşitli işlemlere daha çekici hale getirilmesi gibi ürün üzerinde yapılan çeşitli düzeltme işlemlerini içerebilir.

Ürün Çekimi Neden Önemlidir?

Özellikle günümüzde e-ticaretin büyümesi ile çok önemli bir kriter haline gelen ürün çekimi, satış rakamlarını doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz. Potansiyel müşteri kitlesinin ürünü sadece fotoğraflarını görerek sipariş verdiğini düşünüldüğünde özellikle ana görsel olarak adlandırılan fotoğrafın müşteriyi ürün detaylarına çekebilmek için etkilemesi gerekmektedir. Doğru açıyı yapılacak fotoğraf çekimi sayesinde ürünün müşteri üzerindeki ilk etkisini arttırmak söz konusu olabilecektir.

Unutulmaması gereken diğer bir konu ise ürünü olduğundan çok farklı şekilde gösterip satış sonrası olumsuz müşteri geri dönüşlerinin önüne geçilmesidir.

Beyaz Fon Ürün Çekimi

Özellikle e-ticaret için artık olmazsa olmaz bir çekim kategorisi diyebiliriz. Hatta dünyaca ünlü pazar yerlerinde artık bir zorunluluk gibi düşünebiliriz. Özellikle yukarıda belirttiğimiz gibi ürünün listelenmesindeki ilk görselinde arka fonunu(zeminin) beyaz olması beklenmektedir.

Beyaz fon ile yapılan çekimler ürünü zeminden ayırma işlemi yapılacaksa da tercih edilebilmektedir. Böylelikle ürün zeminden kesilerek farklı renklerde zeminlere yerleştirilebileceği gibi farklı ortamlarda kullanım için montajlama işlemine de uygun olacaktır.

Her ne kadar beyaz fon ile çekim yapılsa da ihtiyaç duyuluyorsa yine bu zeminden kesme işlemine müteakip montaj ile beyaz zemin üzerine yerleştirme yapılabilir. Yani beyaz zemin çekimine müteakip dekupe işlemi yapılmasının ardından tekrar temiz bir beyaz zemin üzerine oturtma işlemi yapılabilir.

Konsept Ürün Çekimi

Ürünleri sergilerken daha çekici ve kullanım alanını vurgulamak için hazırlanmış kompozisyon ile yapılan fotoğraf çekimidir.

E-ticarette daha çok ilk görsel dışındaki görseller için tercih edilebilir. Ürünün etkileyici yanlarını vurgulamak ve boyutlarının daha iyi tahayyül edilebilmesi sağlamak için bilindik yardımcı materyaller ile kompozisyon oluşturulup yapılabilen bir çekim şekli denilebilir.

Sonraki Studyo
Markalama & Tanıtım